+90 312 3369911
  • Sitedeki Üye Sayısı583699 Üye
  • Sitedeki Dosya Sayısı36809 Dosya
  • Kayıtlı Okul50099 Okul

Matematik sorularını çözen uygulama

24.10.2014 Tarihinde - Aliye tarafından yayınlanmıştır.
Geri Dön

Photomath son günlerde öğrenciler tarafından sıkça kullanılan bir program. Photomath sayesinden öğrenciler zorlandıkları matematik sorularını hemen çözüyorlar. Ancak eğitimciler bu konuda ikiye bölündü.
Matematik'te çözümsüz soru kalmayacak. Hem de sadece bir uygulama sayesinde!
 
PhotoMath isimli uygulama, en zorlu matematik işlemlerini Kitap veya defter üzerinden anında çözüyor. Yapmanız gereken şey, telefonun kamerasını açıp herhangi bir matematik probleminin üzerine getirmek... Cevap, aynı şekilde anında ekrana yansıyor. 
 
Problemin çözümü için kullanıcılar Photomath uygulamasını önce çalıştırıyor. Yani sadece kamerayı açarak işlemi çözemiyorsunuz. Uygulamanın açılmasıyla devreye giren kamera ile birlikte kitap üzerinde yer alan herhangi bir matematik denkleminin üzerine kamera getiriliyor. Ardından saniyeler içinde denklemin çözümü ekrana yazılıyor. İşlem bu kadar basit! 
 
MATEMATİK DERSİ BİTER Mİ
 
Uzmanlar uygulamanın matematik biliminin öğrenilmesi önünde büyük bir engel oluşturabileceğini öne sürüyor. Özellikle ezberciliğin yaygın olduğu eğitim sistemlerinde gençlerin çözümü aramak ve öğrenmek yerine bu yöntemi kullanmayı tercih edebileceğine dikkat çekiyor. 

24.10.2014 Tarihinde - Eğitim Haberleri Kategorisinde
Yorum Yaz
Gönderim başarılı...
Mesajınız iletilmiştir. x
Bir hata oluştu.
Mesajınız iletilemedi. x
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.