50 Puan Alana MEB 5 Bin Öğretmen Alım İlanı Verdi

50 Puan Alana MEB 5 Bin Öğretmen Alım İlanı Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bağlı olarak farklı sınıflarda sözleşmeli öğretmen alımları olacağını bildirdi. Başvuru için koyulan şartları taşıyan tüm adaylar başvurularını yapabilecek.

Meb 5 bin öğretmen alımı yapıyor mu? Meb öğretmen alım şartları? Öğretmen alım şartları? Sözleşmeli öğretmenlik şartları?

Devlet Personel Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayına koyulmuş olan öğretmen alımı ilanı MEB bünyesinde bulunan eksiklikleri karşılamak için hayata geçirilmiştir. Milli Eğitim Başkanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders saatlerine yönelik kararın 9. maddesi ve ek ders karşılığında ücretli görev yapan 652 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin geçiçi 15. maddesine göre 5 Bin (beş bin) sözleşmeli öğretmen eksikliği giderilecektir.

 

Öğretmen Alımı İçin Şartlar Nelerdir?

 

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alımı yapacak fakat başvuru için şartları nelerdir? Yapmış olduğumuz listede başvuru şartları eksiksiz olarak yer almaktadır.

 • 2017 ve 2018 Eğitim – Öğretim Yılı içerisinde ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olması gerekmektedir.
 • Her hangi Sosyal Güvenlik kurumundan yardım almaması gerekmektedir. “Yaşlı veya emekli aylığı almaması gerekiyor.”
 • Sigorta primi ödenmiş 13.06.2018 tarihi itibariyle görevlerinden ötürü en düşük 540 gün sigorta primi ödenmiş olması gerekmektedir.
 • 2017 Yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından  KPSSSP10 VE KPSSP121/KPSSP120 puanları en az 50 olması gerekmektedir.
 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim-öğretim kurumlarında ek ders ücreti karşılığı sigorta primi ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Mezun olduğu yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakları alana uygun olmaları ve Devlet memurluğu – Öğretmenlikten çıkartılmamış ve ceza almamış olması gerekmektedir.

 

Öğretmen Atama Başvuru Tarihi Ne Zaman?

 

Başvuruda bulunacak adaylar, 8 Haziran 2018 ve 13 Haziran 2018 tarihleri arasında adaylar başvurularını yapabilirler. Son gün geçmesinin ardından yapılacak olan başvurular işleme alınmayacaktır. Adaylar katılım haklarını kaybedecektir. İnternet üzerinden kayıt olmak isteyen adaylar ise resmî meb ve ikgm adreslerinden başvuru yapabilir. Sadece “http://mebbis.meb.gov.tr” ve “http://ikgm.meb.gov.tr” adreslerinden yapılacak olan başvurular işleme alınacaktır. Başvurusunu tamamlayan adaylar ise 22 Haziran 2018 tarihinde yetkili kurumlar tarafından yapılacak olan duyuruya göre sınava katılacaklar açıklanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cümlede Anlam Konu Anlatımı ve Örnekleri

ÖNEMLİ: Başvuru yapacak olan adayların başlangıç ve bitiş tarihine dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi halde başvuruları geçersiz sayılacak veya haklarını kaybedeceklerdir.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
DİN HİZMETLERİ
ALAN BİLGİSİ

9 ARALIK 2018

KATEGORİLER
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF (Açıköğretim) Kayıt Dondurmak – Nasıl Kaydımı Dondurabilirim?

  AÖF (Açıköğretim) Kayıt Dondurmak – Nasıl Kaydımı Dondurabilirim? Her öğrenci gibi sizinde okula ara vermeniz gerekebilir. Her ne kadar bu duru... Devamını Oku

 • AÖF’e Kayıt Olmak | AÖF’de Nasıl Öğrenci Olabilirim?

  AÖF’e nasıl kayıt olabilirim? AÖF’e (Açıköğretim Fakültesi) kayıt olmanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunları sırayla ele alırsak... Devamını Oku

 • AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler

  AÖF sınavlarına girmek için istenen belgeler neler? Öncelikle AÖF sınavlarına geç kalırsanız sınav saatinden en geç 15 dakika sonra sınav sorumlusund... Devamını Oku

 • ÖSYM KPSS Nasıl Başvuru Yapılır? 2018 KPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

  Memurluk hedefini tutturmak isteyen adaylar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında tüm detaylar açıklandı.... Devamını OkuKPSS
DERS DOKÜMANLARI