AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler

AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler

AÖF sınavlarına girmek için istenen belgeler neler?

Öncelikle AÖF sınavlarına geç kalırsanız sınav saatinden en geç 15 dakika sonra sınav sorumlusundan alacağınız izin belgesiyle sınava girebilirsiniz. 15 dakikadan sonra her ne sebep olursa olsun sınav sorumluluları sizi sınava almayacaklardır. Bu yüzden sınavlara katılmada sorun yaşamamanız için sınav saatinden önce okulunuzda olmanızda fayda var. Ayrıca eğer sınav yerinize daha önce hiç gitmediyseniz önceden bir kez gitmeniz sınav yerinizi bulmada kolaylık sağlayacak ve zamandan tasarruf ettirecektir.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarına girmek için istenen belgeler şu şekilde.

 1. Sınav giriş belgesi
 2. Fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi ya da
 • Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı
 • Sürücü belgesi
 • Süresi geçerli pasaport
 • Zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi
 • Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi

Sınav giriş belgesini nasıl alabilirim?

Sınav giriş belgenizi almak için AÖF’ün sitesinden bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra sınavlar sekmesinden pdf formatında sınav belgenizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Belgenizi pdf formatında indirdikten sonra siyah beyaz veya renkli olarak çıktı alabilirsiniz. AÖF’ün internet sitesine gidip giriş yapmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki butona verdiğimiz link, Anadolu Üniversite’sinin orijinal AÖF öğrenci giriş web sitesine yönlendirilmektedir.

AÖF – Öğrenci Girişi

Sınava gelirken getirilmesi ve getirilmemesi gerekenler neler?

Bu belgeler haricinde sınava hiçbir aday sınav sorumluları tarafından alınmayacaktır. Bu yüzden belge konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Ayrıca sınavda yanınızda telefon, cetvel, kağıt, defter, bilgisayar, kamera, telsiz gibi araçlarda getirmek yasaktır.

Sınava hesap makinesi ile girebilirsiniz fakat getirdiğiniz hesap makinesinde alfabetik tuş takımı ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunması yasaktır. Aksi halde sınava hesap makinesi kabul edilmeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  AÖF – Hukuk 1. Sınıf Vize Sınavı Online Deneme Testi Çöz

Sınava gelirken işaretleme yapabilmeniz içi kurşun kalem ve silgi getirmelisiniz. Silginin yumuşak olması yaptığınız işaretleri silmenizde daha kolaylık sağlayacaktır.

Yazımızın sonuna gelirken sizlere AÖF sınavına girmek için okulunuza gelirken dikkat etmeniz gereken unsurlardan ve AÖF sınavına giriş yapabilmeniz için istenen belgelerden bahsettik.

AÖF ile ilgili tüm haberlere ulaşmak için biz takip edin. 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
DİN HİZMETLERİ
ALAN BİLGİSİ

9 ARALIK 2018





KATEGORİLER




KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF (Açıköğretim) Kayıt Dondurmak – Nasıl Kaydımı Dondurabilirim?

  AÖF (Açıköğretim) Kayıt Dondurmak – Nasıl Kaydımı Dondurabilirim? Her öğrenci gibi sizinde okula ara vermeniz gerekebilir. Her ne kadar bu duru... Devamını Oku

 • AÖF’e Kayıt Olmak | AÖF’de Nasıl Öğrenci Olabilirim?

  AÖF’e nasıl kayıt olabilirim? AÖF’e (Açıköğretim Fakültesi) kayıt olmanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunları sırayla ele alırsak... Devamını Oku

 • AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler

  AÖF sınavlarına girmek için istenen belgeler neler? Öncelikle AÖF sınavlarına geç kalırsanız sınav saatinden en geç 15 dakika sonra sınav sorumlusund... Devamını Oku

 • ÖSYM KPSS Nasıl Başvuru Yapılır? 2018 KPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

  Memurluk hedefini tutturmak isteyen adaylar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında tüm detaylar açıklandı.... Devamını Oku



KPSS
DERS DOKÜMANLARI