ÖSYM KPSS Nasıl Başvuru Yapılır? 2018 KPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

ÖSYM KPSS Nasıl Başvuru Yapılır? 2018 KPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Memurluk hedefini tutturmak isteyen adaylar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında tüm detaylar açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2018 yılı KPSS hakkında açıklanan ve adayların merak ettiği soruların detaylı cevaplarını yazıyoruz. KPSS son başvuru tarihi ne zaman? KPSS başvuru tarihi? KPSS başvuru nasıl yapılır?

 

Devlet imayesi altında memurluk kazanmak isteyen adaylarımız için KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) geri sayımları başlamış bulunmaktadır. Bunun yanında çoğu kamu adayları KPSS için başvuru tarihi ve başvuru yapmanın yollarını arıyorlar. Tabi ki başvurularınızı ÖSYM resmi sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Adayların merak ve heyecan içinde beklediği açıklama ÖSYM tarafından yapıldı.

 


KPSS Hangi Tarihte Yapılacak? KPSS Başvuru Tarihleri

ÖSYM taraflı yapılacak olan KPSS Lisans sınavı tarihi 22 Temmuz 2018 olarak belirlenmiştir.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ilk sınav günü 28 Temmuz tarihinde yapılacak, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci sınav günü ise 29 Temmuz tarihleri olarak belirlenmiştir. KPSS (ÖABT) Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavının tarihi ise 5 Ağustos tarihi olarak belirlenmiştir.

Belirttiğimiz sınavların başvuru tarihi ise 10 – 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. Sınav sonuçları ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacağı bildirildi.

ÖNEMLİ: Kayıtlarınızı son güne bırakmayınız sistemsel problemlerden dolayı geçtiğimiz dönemlerde çoğu aday sistem yoğunluğundan işini görememiş veya zar zor halledebilmiştir.

 

2018 KPSS Ön Lisans Başvuruları Ne Zaman? KPSS Ön Lisans Ne Zaman?

ÖSYM Ön Lisans Sınavı tarihi 4 Kasım 2018 olarak belirlendi.

YÖK, 2 yıllık eğitim veren ve ilgili bölümden mezun olan/olmuş memur adayları ise 2018 yılında düzenlenecek KPSS başvuru tarihleri ise 28 Ağustos 2018 günü başlayacak ve 12 Eylül 2018 günü sona erecektir. Başvuru tarihleri için iki haftalık bir süreç belirlenmiş ve adayların buna istinaden başvurularını son gün gelmeden yapmalarını tavsiye ediyoruz.

 

Ortaöğretim 2018 KPSS Ne Zaman Yapılacak? KPSS 2018 Ortaöğretim Sınavı Başvuru Tarihleri?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KPSS Genel Kültür - Tarih Online Deneme Sınavı

KPSS Ortaöğretim sınav tarihi 7 Ekim 2018 olarak belirlenmiştir.

Ortaöğretim sınavı için başvuru tarihi ise 3 Temmuz 2018 ve 19 Temmuz 2018 arasında yapılacak. Sınav sonuçlarının yayınlanacağı tarih ise 8 Kasım 2018 tarihi olarak belirlendi.

Bunun yanı sıra ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT), tarihlerinde ufak bir değişiklik oldu. Temmuz 2018’de açıklanması beklenilen sınav sonuçları Haziran 2018 tarihinde açıklanacağı duyuruldu. KPSS ÖABT sınavı ise Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan sonuçlar, Ağustos 2018 tarihine ertelenmiştir. Sınavların başvuruları ise Mart 2018 tarihinde yapılması gerektiğini bildirdiler.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (2018 KPSS) Başvuru Nasıl Yapılır? KPSS Nereden Başvuru Yapılır?

Başvuru yapabilmeniz için öncelik olarak ÖSYM başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir. Resmi iş günü içerisinde ve resmi iş saatleri içerisinde gitmesi gerekmektedir. Aksi halde başvurularını yapamayacaklardır. Başvuru yapacağınız merkezin adresi ve tarihi hakkında ÖSYM’nin resmi internet sitesinden bulabilirsiniz. Adayların başvuru merkezine giderken ösym – kpss başvuru belgeleri şöyledir;

 • Aday başvuru formu (Eksiksik ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır.)
 • Başvuru yaparken Nüfus Cüzdanı / Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi bitmiş pasaport ile süresi geçerli pasaport kabul edilmemektedir. Adayın başvuruya kimlik belgesinin aslı ile gitmesi gerekiyor.
 • ÖSYM AİS (Aday İşlemleri Sistemi) ilk defa kayıt olacak adayların ve Ais üzerinde daha önceden kayıtlı belgesi bulunan adayların eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik diploma veya öğrenim durumunu gösteren resmî belgelerinin onaylanmış bir adet örneği talep edilecektir.

Bireysel olarak internet üzerinden başvuru yapma hakkı olan adayların, başvuru tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) https://ais.osym.gov.tr” T.C. Kimlik no ve belirlenen şifresi ile giriş yaparak yardımcı açıklamalar ile birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak olan başvurular kayıt tarihinin son günü gece saat 23.59’da biter. Saat ve tarihin geçmesinin ardından yapacağınız ödemeler işleme alınmayacaktır.

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
DİN HİZMETLERİ
ALAN BİLGİSİ

9 ARALIK 2018

KATEGORİLER
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF (Açıköğretim) Kayıt Dondurmak – Nasıl Kaydımı Dondurabilirim?

  AÖF (Açıköğretim) Kayıt Dondurmak – Nasıl Kaydımı Dondurabilirim? Her öğrenci gibi sizinde okula ara vermeniz gerekebilir. Her ne kadar bu duru... Devamını Oku

 • AÖF’e Kayıt Olmak | AÖF’de Nasıl Öğrenci Olabilirim?

  AÖF’e nasıl kayıt olabilirim? AÖF’e (Açıköğretim Fakültesi) kayıt olmanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunları sırayla ele alırsak... Devamını Oku

 • AÖF (Açıköğretim Fakültesi) Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler

  AÖF sınavlarına girmek için istenen belgeler neler? Öncelikle AÖF sınavlarına geç kalırsanız sınav saatinden en geç 15 dakika sonra sınav sorumlusund... Devamını Oku

 • ÖSYM KPSS Nasıl Başvuru Yapılır? 2018 KPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

  Memurluk hedefini tutturmak isteyen adaylar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında tüm detaylar açıklandı.... Devamını OkuKPSS
DERS DOKÜMANLARI